Pep Guardiola, trajner i Xherdan Shaqirit?

Mediat gjermane dhe ato italiane e kanë ‘larguar’ Pep Guardiolan nga duart e sheikëve të Manchester Cityt për ta quar në Bayern Munich. Sipas mediave gjermane, ish trajneri i Barcelonës, në stinorin e ri do të merr drejtimin e Bayernit të Xherdan Shaqirit. Një lajm të tillë e ka publikuar edhe "Sky Italia". Sipas tyre, tashmë marrëveshja është arritur. Dy ditë më parë, “The Sun” anglez raportoi se Guardiola tashmë ka arritur marrëveshje me Manchester Cityn. Në garë për spanjollin është edhe Chelsea.