Zjarrfikësi shkon për t’i shpëtuar, goditet nga orteku i borës (Video)

Ky është momenti kur një zjarrfikës rus goditet në kokë nga një copë gjigande me dëborë, që rrinte varur mbi një ndërtesë. Zjarrfikësi kishte ngjitur shkallët për të shpëtuar një grua dhe beben e saj nga zjarri, kur u godit nga dëbora. Ai arrin që të mbahet në shkallë, madje çohet dhe arrin të ndihmojë edhe kolegët e tij. Një tjetër zjarrfikës e nxjerr beben nga dritarja e ndërtesës që po digjej. Ngjarja është filmuar në Magadan të Rusisë.